Spremembe Zakona o RTV Slovenija se nanašajo na 17 let staro zakonodajo, ki že dolgo ne ustreza spreminjajoči se medijski krajini. Da so spremembe nujne, se strinjata medijska stroka in del politike.
Podobo države po treh desetletjih je v komentarju strnila Ingrid Kašca Bucik.
O vlogi Salonita Anhovo skozi zgodovino in predvsem v današnjih časih razmišlja Ingrid Kašca Bucik.
Kdor verjame, da lahko vse, kar objavi Slovenska tiskovna agencija, najde z 'guglanjem', mu ta zapis ni namenjen. Med vrsticami: ne bo ga razumel.
Višja precepljenost prebivalstva v najkrajšem možnem času, še posebej najbolj ogroženih skupin, je zagotovo strateški cilj tudi obalno-kraške regije.
Prvi april je dan šaljivcev, dan, ko tudi mediji spišemo kakšno novico ali zgodbo, ki ni resnična.
Geslo letošnjega svetovnega dneva vode je - Cenimo vode. Kako pomembna dobrina je voda, žal spoznamo, ko je ni.
Težko pričakovana gradnja enega največjih infrastrukturnih projektov v Sloveniji naj bi se začela še pred poletjem.
Od ponedeljka dalje se bodo skladno z vladnim odlokom morali tedensko testirati tudi dvolastniki kmetijskih zemljišč. A zakaj je to sploh potrebno, se v komentarju sprašuje Ingrid Kašca Bucik.
Otroci v zasavski in obalno-kraški regiji so se v šole in vrtce vrnili le za nekaj dni.
Samostojnost smo po težkih preizkušnjah pridobil v letu po plebiscitu, enotnosti, kakršni smo bili priča v tistih dneh, pa nikoli več. Komentar Andreja Šavka.
Društvo novinarjev Slovenije ilirskobistriškega župana poziva, da se obnaša svoji funkciji primerno ter da z novinarji komunicira spoštljivo in dostojno. Komentar Tjaše Škamperle.