Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Po enem od scenarijev bi Koper in Izola do leta 2100 znova lahko postala otoka, ogrožene bi bile sečoveljske in strunjanske soline, Piran pa bi bil zaradi vpliva plimovanja dnevno poplavljen. V oddaji tudi o tem: - Bo smučišče Cerkno to zimo sploh obratovalo? - Obnova bolnice Franje se 15 mesecev po lanskih ujmah še ni začela. - Denar za zavod Lomonosov, po zagotovilih Univerze na Primorskem, porabili namensko.
Danes je za novogoriški studio Radia Koper pomemben dan. Slovesno so odprli prenovljen radijski studio, ki je po več kot 40 letih dobil moderno podobo. Nova tehnološka oprema pa sledi opremi vseh radijskih studijev na Radiu Slovenija. V oddaji tudi o tem: -ZDA izbirajo 47. predsednika. -Začela se bo prenova vipavske hitre ceste. -Onesnaženja s stirenom v Vodarni Močila ne bodo kazensko preganjali. -Partizanska bolnica Franja 15 mesecev po veliki ujmi še čaka na začetek obnove.
Veliki Dol je bil do leta 1956 središče klekljanja na Krasu. Leta 1909 so namreč v kraju ustanovili čipkarsko šolo, v kateri se je te veščine privadilo veliko mladih deklet. Zadnja leta to tradicijo obuja Kulturno društvo Kalunca, ki vrsto let v maju priredi enodnevni čipkarski dogodek. V prihodnjih mesecih bodo v društvu s finančno pomočjo občine Sežana uresničili dolgoletno željo in v stavbi stare šole pridobili večnamenski prostor za vse svoje potrebe; delavnice, predavanja, stalno zbirko in še kaj.
Radijski kviz tokrat o mestu Nova Gorica in o našem studiu v njem. Bi znali odgovoriti na ta vprašanja? Odgovori v posnetku. 1. Novogoriški studio je pričel z oddajanjem sočasno z Radiem Koper, to je leta 1949. DA / NE 2. Severno od Nove Gorice se dviga hrib Skalnica, na njem pa je več vrhov. Eden se imenuje Biblijska gora. DA / NE 3. Znameniti ločni most čez reko Sočo v Solkanu na bohinjski železnici Jesenice – Nova Gorica je dolg 85 metrov. DA / NE 4. Nova Gorica je najstarejše slovensko mesto. DA / NE 5. Iztok Mlakar je snemal svojo prvo kaseto v studiu Nova Gorica. DA / NE
V Združenih državah Amerike bodo danes predsedniške volitve, na katerih bodo volivci odločili, ali se bo v Belo hišo vrnil republikanec Donald Trump ali pa bo država dobila prvo predsednico, demokratko Kamalo Harris. Predsedniška tekma je neodločena do konca, izid pa bo odvisen od glasovanja v tako imenovanih nihajočih državah, ki niso tradicionalno demokratske ali republikanske. V oddaji tudi o tem: -V varno in zadostno oskrbo s pitno vodo s povezavo štirih regionalnih primorskih vodovodov. -Postopki za izgradnjo sončne elektrarne v Dekanih se nadaljujejo. -Radio Koper slovesno odpira prenovljen radijski studio v Novi Gorici.
Župani 12 južnoprimorskih občin so dopoldan naredili prvi korak k vzpostavitvi skupnega sistema oskrbe s pitno vodo. Sprejeli so osnutek dokumenta identifikacije investicijskega projekta, ki bo povezal štiri regionalne vodovode - Rižanski vodovod Koper, Kovod Postojna, Kraški vodovod Sežana in Komunalo Ilirska Bistrica. Naložba naj bi stala skoraj 117 milijonov evrov, od tega država in evropska kohezija prispevata 92 milijonov, občine pa bodo v prihodnjih šestih letih v svojih proračunih skupaj zagotovile nekaj manj kot 30 milijonov evrov. Ostali poudarki: - V Gočah si želijo, da bi avtobus če naprej ustavljal v vasi. - Ankaranska občina bo za univerzalne štipendije namenila 280 tisoč evrov. - Med nominiranimi za mednarodno Spominsko nagrado Astrid Lindgren so tudi Bistričan in Rezijani.
Raziskovalec fašističnih taborišč Giuseppe Lorentini je prejel naziv "viteza reda za zasluge Italijanske republike". V zadnjih letih se je Lorentini ukvarjal z zgodovinskimi raziskavami in krepitvijo spomina na nekdanje fašistično taborišče Casoli, ki je delovalo med letoma 1940 in 1944. V fašističnem taborišču v Casoliju je bilo zaprtih več Slovencev, med katerimi tudi tržaški odvetnik Fortunat Mikuletič (1885-1965). Svoje bridke izkušnje v internaciji je opisal v knjigi Internatitis, ki je izšla leta 1974, še prej pa leta 1958 kot podlistek v Primorskem dnevniku. Mikuletičevo zapuščino raziskuje zgodovinar Giuseppe Lorentini, ki je dal pobudo za italijanski prevod Internatitisa, za katerega bo poskrbel Ravel Kodrič.
Radijska oddaja "Glasba po željah« na tradicionalen in uspešen način povezuje Radio Koper s poslušalci ter tako že od samega začetka izpolnjuje poslanstvo medija. Stara je toliko kot radio sam, torej več kot šest desetletij. V zadnjem času smo jo z izvirnim, sproščenim in bolj komunikativnim načinom vodenja približali kar najbolj široki paleti občinstva.
Danes je dan pravosodja v spomin na četrti november 1918. Takrat je začela veljati uredba o ureditvi in delovanju pravosodja, po kateri je uradni jezik na sodiščih postala slovenščina. V oddaji tudi o tem: - V Benečiji usiha stik s slovenskim jezikom in kulturo. - Krajani Goč se ne strinjajo z novo avtobusno linijo. - Primorska nogometna prvoligaša sta lahko zadovoljna.
Anika Horvat predstavlja povsem novo skladbo z naslovom Ptice v nas. "To je pesem o vzponih in padcih, ki nas vodijo do spoznanj, kaj nas v življenju resnično žene in kako lahko poletimo na krilih svobode," o novem singlu pove Anika. Pri ustvarjanju skladbe so sodelovali Kevin Koradin, Clifford Goilo ter Gregor Stermecki, ki je s svežim pristopom prispeval k zgodbi pesmi.
Naš »bosanski dan« v Sarajevu, je bil poln srčnih dobrodošlic, lepih misli in ljubezenskih ljudskih pesmi – sevdalink. Sprejeli so nas kolegi s sarajevske BHRT ter glasbeniki, povezani v 118 let staro društvo RKUD Proleter. Zaigrali in zapeli so nam: Narodni in Tamburaški orkester, vodita ju Rifet Avdić in Vedran Čičak, z vokalnima solistoma Izeto Miličić in Mirsadom Kulo, zapela pa je vokalna skupina mladih deklet, pod vodstvom Lejle Džambazov Ištuk.
Splošna bolnišnica »Dr. Franca Derganca« Nova Gorica je najmlajša splošna bolnišnica v Sloveniji. Leta 1974 so jo poimenovali po kirurgu Francu Dergancu: Doktorja je osebno poznala tudi gospa Dolores Čefarin, ki je bila v bolnišnici zaposlena kot bolničarka. Mateja Grebenjak je gospo, ki ne mara naziva "gospa", obiskala v Domu starejših občanov Kresnice v Ajdovščini.