Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
55 prispevkov
Vojna v Ukrajini je prizadela več milijonov otrok, uničene so tudi številne izobraževalne ustanove. Da bi otroke vsaj za nekaj časa razbremenili stisk, ki jih vsakodnevno doživljajo na vojnem območju, je Slovenska Karitas tudi letos zanje izvedla letovanje ob morju. V oddaji tudi o tem: Kandidatko Slovenije za evropsko komisarko Marto Kos bo kot pristojni zaslišal parlamentarni odbor za zunanje zadeve Z novim študijskim letom spet odprta ambulanta za študente v Kopru Rokometna tekma v Kopru včeraj odpovedana zaradi puščanja strehe v areni Bonifika
Sistem eGraditev, ki prinaša v celoti digitaliziran postopek pridobivanja gradbenega dovoljenja, je zdaj na voljo tudi na upravnih enotah Izola, Koper, Piran in Sežana, kar skupno pomeni sedem upravnih enot s tem sistemom, spomladi so ga med drugim uvedli na upravnih enotah Postojna in Ilirska Bistrica. Do končne uvedbe sistema, to je do leta 2026, je vloge še vedno možno vlagati tudi v papirni obliki. V pogovoru z načelnikom Upravne enote Piran Bojanom Žiberno tudi o tem, ali digitaliziran postopek pomeni tudi hitrejšo pot do gradbenega dovoljenja.
Elektro Primorska zaključuje dve, v zadnjih letih največji, naložbi v Posočju. Skupaj z Elektrom Gorenjska so postavili kablovod skozi Bohinjski železniški predor, predvidoma spomladi pa bo končan tudi podzemni kablovod med Kobaridom in Bovcem, ki so ga začeli graditi pred tremi leti in pol. S tem bo tako v Baški grapi kot na Bovškem manj nihanj napetosti in izpadov električne energije. V oddaji tudi o tem: - Vlada in sindikati v podpis izjave o stopnji usklajenosti plačnega zakona. - Slovenija je prejšnji mesec zabeležila rekordno število turističnih nočitev. - V Novi Gorici poteka 11. Festival znanosti.
Slovesnost ob odprtju bo popoldne v Frančiškanskem samostanu na Kostanjevici, ki ga je vlada nedavno razglasila za spomenik državnega pomena. V prihodnjih dneh se bo v različnih kulturnih ustanovah in zunaj njih po Sloveniji, v Porabju, na Tržaškem in Goriškem zvrstilo kar štiristo različnih dogodkov. V oddaji tudi o tem: - V Libanonu ostaja nemirno; Slovenija sklicala izredno zasedanje Varnostnega sveta. - Do leta 2030 v Trstu napovedujejo prenovo celotnega voznega parka javnega prometa. - Zaradi informacij o domnevno predragem nakupu prostorov za bivanje študentov v Kopru SDS zahteva nujno sejo pristojnih parlamentarnih odborov.
Večina padavin je letos poleti obšla slovensko Istro. Pred dobrim tednom je sicer padlo nekaj dežja, a dosti premalo, da bi voda namočila presušeno zemljo in kmetom prinesla nekaj olajšanja. Kakšna kaplja več je padla drugod po Primorski, a tudi tam ne dovolj. V oddaji tudi o tem: - Občina Kobarid še zaostrila pravila za nakup dovolilnic za uporabo vstopno-izstopnih mest. - Bolnišnice in ministrstvo bodo na sestanku iskali rešitve glede pomanjkanja radiologov. - Združeni narodi so začasno ustavili humanitarne operacije v Gazi.
Divaška jama je manj znana kot sta Postojnska in Škocjanske jame, a s svojim speleološkim bogastvom za njima prav nič ne zaostaja. V zadnjih letih so jamarji divaškega jamarskega kluba Gregor Žiberna ob podpori občine opravili veliko dela, ki se jim zdaj obrestuj. Jamo so očistili, uredili njeno okolico in zastavili učno pot. V oddaji tudi o tem: - V Kanalu lahko znova vsi pijejo vodo iz pip. - V Piranu se bo nocoj dvignil zastor 23. Tartini festivala. - Začenja se prva ženska nogometna liga.
Vinogradniki v slovenski Istri, Vipavski dolini, Brdih in tudi na Krasu so začeli z obiranjem grozdja za penine po petnajstem avgustu ali že prej, za ostala vina pa se bodo trgači odpravili v vinograde v tem tednu. Tako po oceni stroke kot samih vinogradnikov, se letos obeta kakovostno dober letnik, količinsko pa manjši pridelek glede na večletno povprečje. V oddaji tudi o tem: - Predsednica republike Pirc Musar na prvem državniškem obisku v Mongoliji. - Objavljen bo seznam prostih mest za drugi rok vpisa v dodiplomske študije. - Univerza na Primorskem za študij medicine išče sodelovanje tudi z zavodi v Posočju.
Na vrhuncu poletne turistične sezone je na Cerkljanskem opazno manj turistov kot minula leta. K temu največ prispevata dejstvi, da bolnica Franja kot najbolj obiskana kulturna znamenitost ostaja zaprta zaradi uničenja v lanskih ujmah ter da je do nadaljnjega zaprt tudi Hotel Cerkno. Po podatkih tamkajšnjega Zavoda za turizem so v prvi polovici leta imeli za 40 odstotkov manj turističnih nočitev kot v enakem obdobju lani. V oddaji tudi o tem: - V Pivki popisujejo hišna in ledinska imena. - Lastnik koprske galerije dobro leto razstavljal na spletni platformi ruske vohunke Ane Dulceve. - V petem krogu domačega nogometnega prvenstva sta prvič zmagali obe primorski ekipi.
V Lokvi na Krasu danes obeležujejo 30 let odprtja vojaškega muzeja Tabor. Muzej so odprli 14. avgusta 1994 v obnovljenem obrambnem stolpu, zgrajenem leta 1487. Zbiratelj Srečko Rože, ki se je takrat že ponašal z vpisom v Giunessovo knjigo rekordov, je svojo obsežno zbirko tako predstavil širši javnosti. Lokavski muzej je danes največji zasebni vojaški muzej. V oddaji tudi o tem: - Praznujemo 105 let združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom. - V zdravstvu opozarjajo na težave pri organiziranosti dela. - Legenda.fest na Vrsnem posvečen tudi 180. obletnici rojstva Simona Gregorčiča.
V občini Koper so se odzvali na pozive stanovalcev, ki jih moti prehitra vožnja na nekaterih odsekih cest v mestu in v drugih naseljih. Na petih mestih so postavili ohišja za radarske naprave, ki naj bi pripomogla k umiritvi voznikov. V oddaji tudi o tem: - Več sto šolnikov med poletnimi počitnicami na Zavod za zaposlovanje. - V društvu Pristan z namenom povezovanja skupnosti postavili knjigobežnici v središču mesta. - Vrstijo se sprejemi olimpijcev, danes jih bodo pozdravili v Kopru in Ajdovščini.
V Zdravstvenem domu Idrija so zaradi splošnega pomanjkanja zdravnikov in dodatnih odsotnosti zaradi dopustov poleti reorganizirali delo v splošnih ambulantah. V juliju in avgustu deluje tako imenovana nadomestna ambulanta, v kateri izmenično delujejo razpoložljivi zdravniki in specializanti družinske medicine. Za optimalno organizacijo dela bi v tem trenutku potrebovali vsaj še štiri zdravnike. V oddaji tudi o tem: - V Beli hiši opozarjajo, da bi lahko Iran še ta teden izvedel niz napadov na Izrael. - Občina Ajdovščina mora racionalizirati načrtovani zdravstveni center. - Veličasten sprejem za slovenske olimpijke in olimpijce v Ljubljani.
V teh dneh, ko podiramo vročinske rekorde in ko nas ne osveži niti morje, ki se je ogrelo do 30 stopinj, lahko nekaj ohladitve najdemo tudi z obiskom turističnih jam. Postojnska jama ohranja 8 stopinj v svoji notranjosti in v teh dneh je dobro obiskana. Čudoviti kapniki, slikovite dvorane, reka in človeške ribice privabljajo obiskovalce z vsega sveta. Prvi stik z jamo je jamski vlakec, ki pelje globoko v notranjost te največje naravne znamenitosti pri nas. V 200-letni zgodovini turističnega obiska Postojnske jame so jamski vlak vedno vozili moški. A napočil je čas za spremembe. Jamski vlakec je dobil prvo voznico. Z Anjo Škarabot Heric se je pogovarjala Barbara Kampos.
V Kobilarni Lipica se zadnja leta soočajo z velikim pomanjkanjem jahačev, učiteljev jahanja in trenerjev. Na domačem trgu je ta kader težko dobiti, pravijo v Lipici. Po drugi strani pa jahači iz Kobilarne tudi odhajajo. Kot pravi nekdanji lipiški učitelj jahanja so temu krivi neustrezni pogoji za delo, prenizke plače, slabi odnosi med zaposlenimi in pomanjkanje podpore vodstva kobilarne. V oddaji tudi o tem: - Kandidat za slovenskega evropskega komisarja Tomaž Vesel pred pristojnim odborom. - Na pogorišču v Portorožu izvajajo dela, ki bodo omogočila varno nadaljevanje kriminalistične preiskave. - Vodišek v boju za olimpijsko odličje - za zlató potrebuje le še eno zmago.
Po uboju vodje palestinskega gibanja Hamas Ismaila Hanije v Teheranu, za katerega krivijo Izrael, je novi iranski predsednik Masud Pezeškjan sporočil, da bo Islamska republika branila svojo ozemeljsko celovitost in da bodo teroristi obžalovali svoje strahopetno dejanje. V oddaji tudi o tem: - V Kanalu že štirinajstič berejo pod krošnjami ob tamkajšnji osnovni šoli. - V Novi Gorici se zaključuje Letni kino Silvana Furlana. - Zaradi poskusa uboja v Kopru ovadili 48-letnika.
30. julij 2024 bo z zlatimi črkami zapisan v športno zgodovino Kopra, Primorske in Slovenije. Judoistka Andreja Leški je na olimpijskih igrah v Parizu nastopila brezhibno, po petih zmagah v kategoriji do 63 kilogramov si je zasluženo priborila zlato medaljo. V oddaji tudi o tem: Danes skrajni rok za doplačilo dohodnine iz drugega svežnja. Na Goriškem bo znova zaživel večgeneracijski center. Občina bi za ureditev Muzejskega trgu v Kopru posekala murve.
S svečanostjo se bodo tudi uradno začele 33-e poletne olimpijske igre, ki jih po sto letih spet gosti Pariz. Štiriurni spektakel tokrat prvič ne bo potekal na stadionu, ampak na vodi. Igre bodo zgodovinske tudi zato, ker je prvič število športnikov in športnic uravnoteženo, zastave držav udeleženk ob odprtju bosta vihtela po dva olimpijca. V oddaji tudi o tem: Vlada bo potrjevala kandidaturo Tomaža Vesela za evropskega komisarja. Po nekaj zelo slabih letinah breskve na Primorskem znova dobro obrodile. Pred nami je eden prometno najbolj obremenjenih koncev tedna.
Številni osvežitev in sprostitev v poletnih dneh iščejo ob vodi, na Bistriškem tudi ob dveh akumulacijskih jezerih, Klivnik in Mola, čeprav na nobenem od njiju ni urejenega kopališča. Občina je pred časom sprejela plovbni režim za jezero Mola, z javnim pozivom pa je iskala najemnika za izposojo čolnov, s katerimi bi popestrili ponudbo. V oddaji tudi o tem: - Na Primorskem je razglašena velika požarna ogroženost. - Vlada in sindikati javnega sektorja bodo podpisali dokument o usklajenosti. - Po sveže sadje in zelenjavo na paketomat.
Izvajalci glavnih gradbenih del na drugem tiru so že junija izkopali zadnje metre servisnih cevi predora Lokev in Beka, s tem je prebitih vseh 10 predorskih cevi. V družba 2TDK pravijo, da so delavci 37 kilometrov predorov izkopali v rekordnem času. Čeprav se je preboj zgodil že pred tedni, o čemer smo poročali, so ga slovesno obeležili danes v dolini Glinščice. V oddaji tudi o tem: - Pomorski muzej prevzema v upravljanje piranski svetilnik. - Festivalsko dogajanje na tolminskem Sotočju se nadaljuje z Butikom - festivalom elektronske glasbe. - Španija bo danes dobila nasprotnika v finalu evropskega nogometnega prvenstva.
V oddaji tudi o tem: - V Washingtonu so zbrani voditelji članic zveze Nato, ki praznuje 75-letnico. - Prenova športne dvorane Lucija se zaključuje, v parku načrtujejo tekaško stezo. - Španci so prvi finalisti evropskega prvenstva v nogometu.
Ustavni sodniki so razveljavili le del 22. člena odloka, ki se nanaša na nadzor drugih pooblaščenih oseb. Zaradi pomankanja pravnega interesa pobudnikov so zavrgli tudi pobudo za začetek postopka za oceno ustavnosti krovnega Zakona o plovbi po celinskih vodah. Pobudo za oceno ustavnosti in zakonitosti odloka je pred nekaj meseci vložilo 24 pravnih in fizičnih oseb. V oddaji tudi o tem: - Število brezposelnih se je junija vnovič zmanjšalo. - Tudi letos poleti v Luciji otroške predstave pod okriljem piranske knjižnice. - Stoječe ovacije za 150 mladih pevcev na Sveti Gori.