Tomaž Gantar je pred osmimi leti župansko mesto v piranski občini s tesnim izidom v drugem krogu moral prepustiti županu Petru Bossmanu. Gantar napoveduje, da bo na lokalnih volitvah novembra nastopil predvsem s posamezniki, ki v občini vidijo nove razvojne možnosti. Ali bo kandidiral s svojo listo ali v vrstah DeSuS-a, pa bo znano po državnozborskih volitvah.
Občinski svetnik SMC Andrej Korenika se bo glede nastopa na lokalnih volitvah opredelil po državnozborskih volitvah, na katerih se bo potegoval za mesto poslanca. Med pogosto omenjenimi županskimi kandidati Pirana sta tudi Gašpar Gašpar Mišič in Robert Fakin, direktor zadruge Agraria. Za odločitev si bosta oba vzela še nekaj časa za razmislek.
Tudi stranka SMC namerava pomladiti in okrepiti svoje vrste v Piranu. Iz stranke odhaja občinski svetnik Denis Fakin. Razočaran je, pojasnjuje, ker stranka ni naredila dovolj za Obalo. Neuradno je slišati, da namerava Fakin prestopiti v vrste SD-ja. V tej največji občinski stranki še nimajo dokončnih imen za lokalne volitve. O tem bodo odločali po junijskih volitvah v Državni zbor. Po naših informacijah naj bi na teh nastopila piranska podžupanja Meira Hot.
Sicer pa se bodo bo za vstop v piranski občinski svet poleg zdajšnjih strank potegovali tudi člani Levice, ki napoveduje možnost županske kandidatke ali kandidata. Tudi piranska Civilna iniciativa bo sodelovala na lokalnih volitvah. Vse, kar je zdaj znanega pa je, da nameravajo nastopiti samostojno. Do lokalnih volitev je še več kot pol leta, poudarja vodja iniciative Davorin Petaros, pred tem pa pričakujejo, da jim bo občinska uprava odgovorila na vsa zastavljena vprašanja glede urejanja prostora. Petaros ne izključuje možnosti, da bi sam ali kdo drug od članov kandidiral tudi za župana ali županjo Pirana.
Lea Širok